Pythagoriáda – Johanka Cupáková nejlepší mezi páťáky v okresním kole

Na konci května proběhlo na gymnáziu v Trutnově okresní kolo Pythagoriády ve čtyřech kategoriích 5. – 8. tříd.

Výborně si vedla mezi páťáky Johanka Cupáková, která se ziskem 13 bodů (z 15 možných) obsadila dělené první místo. Pěkného výsledku dosáhly v konkurenci o rok starších dětí i žákyně čtvrté třídy Eliška Čivrná, s 10 body úspěšná řešitelka na 4. – 7. místě, a Markéta Hanušová (9 bodů, 8. – 11. místo). S osmi body pak na 12. – 18. místě skončila Aneta Klimentová.

Velice dobře si vedli i Jirka Jakubec ze 6. třídy, který se s 10 body stal úspěšným řešitelem a obsadil 10. – 13. místo, a Filip Vedral mezi žáky sedmých tříd se s 11 body stal rovněž úspěšným řešitelem a obsadil 7. – 8. místo. Kluci zopakovali super výsledky z dubnové matematické olympiády, kde se rovněž stali úspěšnými řešiteli. Na stupně vítězů vždy nějaký ten bodík chyběl, tak třeba to vyjde za rok.

Všem zúčastněným děkuji za perfektní reprezentaci školy a přeji spoustu dalších úspěchů.

Jakub Kvášovský