Pomůcky pro prvňáčky

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vám podat základní informace k nástupu Vašeho dítěte do první třídy: sejdeme se v pondělí 1.září 2014 v 8:00 hodin před školou (budova šk. družiny).

Dále uvnitř článku naleznete seznam pomůcek a základní desatero pro budoucí prvňáčky.

Pomůcky, které zajistí škola:

mazací tabulka, vodovky, trojhranné voskovky, štětce, pastelky, klip, barevné papíry, úkolníček, plastové obálky, hrací kostky, učebnice a sešity, kobereček s písmenky, čtvrtky

Pomůcky, které zakoupí rodiče:

penál: tužka Stabilo (pravák x levák), jedna tužka náhradní (Stabilo nebo trojúhelníková velká), guma bílá obyčejná, ořezávátko

košíček do lavice (A4): fix Stabilo silný (libovolná barva), nůžky, lepidlo Kores

kufřík na Vv: modelína, černá tuš, stabilní sklenice na vodu, miska od Ramy, 10 x kolíček, plena (savý hadr), pracovní tričko (zástěra, košile), lepidlo Herkules, igelitový ubrus (50 x 40 cm)

pytlík na Tv: cvičky, tepláky, mikina, tričko, náhradní ponožky a spodní prádlo, švihadlo, tenisák látkový pytlík s bačkorami

ručník do třídy, tekuté mýdlo

10 x eurofolie, obyčejný vazač na folie A4, obaly na učebnice a sešity (aktuálně v září)

DESATERO PRO PRVŇÁČKY

1. Znám svoje jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče.

2. Umím se převléknout do cvičebního úboru, a to tak rychle, aby nikdo z mých kamarádů na mě nemusel čekat. Umím si zavázat tkaničky.

3. Umím uklidit knížky, pastelky a hračky na své místo.

4. Správné držím tužku a pastelky, poznám barvy.

5. Reaguji na oslovení mým jménem, poslechnu pokyny rodičů a paní učitelky.

6. Umím vystřihnout obrázek nůžkami s kulatou špičkou.

7. Dovedu si připravit svačinku na ubrousek a před jídlem a po jídle si umýt ruce. Obsloužím se na WC.

8. Dovedu poslouchat delší vyprávění se zájmem a v klidu.

9. Televizní pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji a povídám si o nich s rodiči.

10. Do aktovky si sám uložím věci, a to tam, kam patří.