Drží se Vás vši vší silou?

Vážení rodiče.

Všichni víme – učitelé a hlavně rodiče – jak velké a časté problémy představují v poslední době vši.

Rádi bychom se s vámi podělili o zajímavé rady, názory a náměty ostatních rodičů…..

Za vedení školy s přáním pěkných letních dní  Mgr. Iveta Boháčová.

Dobrý den,

Posílám  nějaké poznatky o problematice vší, ke kterým jsem došel v průběhu pobytu mých dětí ve školkách a školách. Rozhodně by nebylo od věci tyto informace poskytnout i ostatním rodičům, neboť fakta jsou zjevná:

a) Dětské kolektivy jsou zavšivené permanentně, jen se o tom zase tak moc nemluví, protože je nemožné vši v dětských kolektivech zlikvidovat za použití v lékárnách dostupných přípravků, které mají zhruba stejnou účinnost, jako zaříkávač z Amazonského pralesa.

b) V EU je asi 6 let zakázáno přidávat do šampónů insekticidy. Od té doby došlo v některých zemích přímo k pandemiím vší, stačí si přečíst pár odborných článků parazitologů na netu. Někteří autoři (zejména z Londýna kde jsou vši prostě všude), kterých články jsou evidentně erudované a s plnou znalostí problematiky, nazývají potom Evropskou komisi nepokrytě „bandou úplných idiotů, která nerozumí ničemu ale o všem rozhoduje“.

c) Na vši účinkují insekticidy, zejména potom Carbaryl, na který z nějakého důvodu nezískali vši nikdy imunitu

Docela umím pochopit, že se mnoho rodičů bude zdráhat použít šampón pro psy, nicméně i za tím se skrývá “bubák” jen a pouze vykonstruovaný díky neznalostem. Opět pár faktů:

a) Carbaryl je široce používaný prostředek v zemědělství a patří ke skupině chemikálií, kterých se užívají miliony tun na celém světě, bez nich by naše populace zřejmě jedla brouky, kteří by se nejprve vypásli na našich zemědělských plodinách. Není prokázán žádný účinek na teplokrevné organismy a to dokonce ani když přípravek pozřou, jako třeba krávy na pastvě. Výjimkou jsou kočky, které mají ten zvyk olízat si po aplikaci přípravku srst. Neohrožuje je ale insekticid, ale protylenglykol a ethanol, kterého je v přípravku asi 70% a který normálně vyprchá.

b) Insekticidy, které jsou díky podezření na karcinogenitu v některých zemích zcela zakázány, se používají ve sprejích proti létajícímu hmyzu, který si ale lidé doma stříkají vesele. Přitom se jedná o aerosol, který se na rozdíl od povrchové aplikace šamponu do organismu rychle dostává dýcháním a to přímo do krevního oběhu. Ani to však zřejmě skutečné nebezpečí nepředstavuje. Každopádně já, klidně omyji hlavy svým dětem Diffusilem, ale dýchat aerosol ze spreje proti hmyzu bych je určitě nenechal.

c) V Evropě vzrostl trh přípravků na vši na poměrně ohromující 0,9MLD EUR za rok, tedy je z toho docela fajn obchod. Když potom uvážíme, že přípravky na vši mají úroveň palmového oleje za 9Kč/litr, je to prostě fajn “kšeft”

Tedy řešení je snadné :

http://antiparazitika-pro-psy.heureka.cz/lybar-diffusil-v-forte-rozprasovac-proti-parazitum-150ml/

… a 100% účinné, stojí asi 90 korun, což je cena lidová…

S pozdravem,

Karel Horáček
Leader of HST CREATIVE

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *