Besídka s olympioniky na ZŠ náměstí Míru

Žáci základní školy náměstí Míru mezi sebou přivítali ve čtvrtek 25. dubna vzácnou návštěvu. Na besedu se žáky sportovních tříd  školy přijaly pozvání dvojnásobná olympijská vítězka a mnohonásobná mistryně světa i Evropy Martina Sáblíková a její tréninková partnerka, bývalá žákyně školy a juniorská mistryně světa Karolína Erbanová.

Součástí zajímavého povídání se sportovními osobnostmi byla i videa se sestřihy zajímavých okamžiků, které rychlobruslení a vrcholový sport přinášejí. Žáci měli možnost nahlédnout do zákulisí náročné sportovní přípravy, která vede k nejvyšším metám. Zajímavé zážitky z účasti na olympijských hrách, mistrovstvích světa i závodech Světového poháru, spojené s pobytem v řadě zajímavých míst celého světa, u Karolíny Erbanové navíc skloubené se studiem gymnázia, byly pro žáky motivací i výzvou. Atraktivní byla ukázka současných bruslí pro rychlobruslení, výklad k rychlobruslařské technice a diskuse k psychologické přípravě sportovce bezprostředně před velkým závodem. Besídku poutavě moderoval znalec sportovních rekordů, bývalý pedagog školy a vynikající trenér mládeže Aleš Suk.

Setkání bylo zakončeno velkou autogramiádou obou vynikajících sportovkyň. Podpisy zdobí nespočet památníčků, žákovských knížek, ale také dveře od třídy 6.C. Žáci sportovních tříd, kteří sami dosahují na svůj věk dobrých sportovních výkonů a dobře reprezentují naše město, se mohou těšit na další besedy. O svých zkušenostech a zážitcích se s nimi přijde podělit vítězka závodu Světového poháru a olympijská naděje pro OH v Soči 2014 snowboardistka Eva Samková.

Mgr. Iveta Boháčová
ZŠ Vrchlabí, nám. Míru