Přespolní běhy AŠSK

Podrobnosti o úspěchu našich žáků v okresním i krajském kole přespolních běhů AŠSK a fotografie z těchto závodů naleznete uvnitř článku.

Okresní kolo přespolního běhu AŠSK

30.10. se v Trutnově konalo okresní kolo přespolního běhu družstev. Jako každý rok naše škola vyslala do této pro nás historicky úspěšné soutěže své zástupce.

V kategorii ml. žáků nás reprezentovali M.Mikšík, P.Hák, M.Hawel, R.Volech, H.Waněk a R.Šleicher. Chlapci skončili na 1.místě a postoupili do krajského finále. V kategorii ml. žákyň se představila Z.Zálabská, B.Kadavá, M.Petříková, B.Baráková, M.Klazarová a G.Matoušová a také děvčata vyhrála a postoupila do krajského finále.

V kategorii st. žákyň jsme měli své zástupce A.Ptákovou, K.Tůmovou, K.Jebavou a T.Hákovou. Děvčata jasně zvítězila a postoupila do krajského finále. V kategorii st. žáků jsme byli oslabeni z důvodu nemocí o některé opory družstva, přesto družstvo složené z J.Provazníka, J.Hendrycha, M.Tryzny a J.Hartiga vybojovalo druhé místo a postoupilo do krajského finále.

Krajské finále přespolního běhu AŠSK

7.10. se v Nové Pace uskutečnilo krajské finále přespolního běhu družstev. Do této soutěže postoupila všechna čtyři družstva naší školy a vedla si velmi úspěšně. Spanilou jízdu načalo nejdříve družstvo ml. žákyň, které si ve složení B.Kadavá, M.Petříková, B.Baráková, M.Klazarová a G.Matoušová doběhlo pro vítězství a titul. V dalším běhu se představili ml. žáci a ani oni nedali svým soupeřům šanci a jasně zvítězili ve složení P.Hák, H.Waněk, M.Mikšík, R.Volech, M.Hawel a R.Šleicher.

Kategorie st. žáků a žákyň byla soubojem nejen o prvenství, ale též soubojem o postup na republikové finále. St. žákyně navázaly na své mladší kolegyně a ve složení K.Tůmová, Z.Zálabská, K.Jebavá, T.Háková a N.Zuzánková si doběhly pro vítězství a postup na RF. Zlatou tečku pak dokončili st. žáci, kteří ve složení M.Ophoff, J.Provazník, J.Hendrych, J.Kotyk a T.Šleicher  zvítězili a postoupili do RF.

Všechna družstva i jednotliví závodníci zaslouží velkou gratulaci a pochvalu za vynikající reprezentaci naší školy. Zároveň jim přejeme úspěch na republikovém finále, které se uskuteční 23.10. v Hradci Králové.