Posvícenský koláč aneb posvícenská husa

V sobotu 13.9. proběhl ve Studenci již 41. ročník přespolního běhu o „Studenecký koláč“

Letošní ročník přespolního běhu o „Studenecký koláč“ byl již tradičně velmi silně obsazen ve všech kategoriích.

Do bojů o „koláč“ zasáhli i naši žáci, většinou členové běžeckého oddílu lyžování a určitě se v nabité konkurenci neztratili.

Daniel Vacík  20.m

V kategorii mužů na 6000 m vyběhl na trať i Tomáš Kulhánek a doběhl na 11.m. V cíli ovšem netušil, že se spolu s ním budou žáci těšit z jedné neobvyklé ceny. Při vyhlašování hlavní kategorie se vždy losuje o „posvícenskou husu“. A tak se stalo, že spolu se žáky se ve školním mikrobusu zpět do Vrchlabá vezla také ŽIVÁ HUSA. Zmíněou husičku totiž vyhrál v losování právě pan učitel…