Lyžařská sezóna ST

Lyžařská sezóna sportovních tříd.  Zimní sezóna ve sportovních třídách ZŠ nám. Míru končí, a tak je čas na krátké shrnutí. Po generační výměně  na postech učitelů TV nadále pokračuje úspěšná lyžařská činnost.

Mezi běžci můžeme vyzdvihnout výkony našich žáků na MČR žactva Veroniku Hložkovou (6.místo) a Ondřeje Matějáka (18. místo).V kategorii dorostu nás na MČR stejně úspěšně reprezentovali Klaudie Červinková a Klára Novotná. Seriálu závodů „Hledá se nová Katšřina Neumannová“ a krajského poháru žactva  se pravidelně účastní naše naděje do příštích let. Velký pokrok a pochvalu za tvrdou práci a výsledky zaslouží Pavlína Adolfová, Kateřina Petříková, Kristýna Novotná, výborných výsledků dosahuje i orientační běžkyně Petra Hančová (   . místo ). Velký příslib mají sportovní třídy v generaci běžců která přijde do ST od příštího školního roku. Ondřej Starý, Lukáš Slavík, Honza Kynčl, Helenka Nejedlá, Maruška Máková mají již za sebou také seriál několika krajských závodů. Více zdraví pro příští sezónu přejeme nadějné Martině Řádové.

Sjezdařskými úspěchy nás v letošním roce reprezentují výkony Lukáše Václavíka (2.místo SKI-Interkritérium v Říčkách , v celostátním žebříčku umístění do 3. místa ). Mezinárodních závodů FIS se úspěšně účastní i junior Vojta Tomáš. V kategorii žactva bojuje o zařazení do reprezentačního družstva Katka Horáková a spolu s Pavlínou Kinclovou, Honzou Messnerem, Honzou Charvátem a Marcelou Hartigovou se pravidelně umisťují do 10. místa .

Celkově se mistroství ČR v klasickém a alpském lyžovánií v letošním roce účastnilo celkem 8. žáků sportovních tříd a řada dalších přispěla prezentaci naší školy a  sportovních tříd v celostátním měření.