9 medailí z olympiády pro ZŠ nám. Míru

Královéhradecký kraj se letos zhostil pořadatelství II. Zimních olympijských her dětí a mládeže. Soutěže probíhaly na různých místech v celkem devíti zimních sportovních odvětvích. Naši sportovci se odvděčili skutečně skvělými výsledky. Královéhradecký  kraj získal celkem 20 medailí: 12 zlatých, 3 stříbrné a 5 bronzových. Na fotografie z této akce se můžete podívat v článku.
O medaile a body bojovali i žáci ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí. Celkem 5 sportovců  sportovních tříd. Sjezdař Jonáš Kobr,  který v kategorii st. žáků získal 3 zlaté medaile, běžec Daniel Máka, který postupně vybojoval zlato na čtyřkilometrové trati volnou technikou, druhé zlato získal na tříkilometrové trati klasickou technikou a ještě přidal stříbro ze štafety. Biatlonistky Lucka Charvátová a Martina Křelinová vybojovaly skvělou bronzovou medaili ve štafetě družstev a v individuálním závodě Lucka Charvátová dokonce získala zlatou medaili za skvělou běžeckou část a Martina Křelinová za skvělou střelbu bronzovou medaili. Celkem tedy žáci ZŠ nám. Míru získali pro Královehradecký kraj 9 medailí, z toho 6 zlatých, 1 stříbrnou a 2 bronzové. Všem reprezentantům patří gratulace a poděkování.
Výsledky nepřicházejí samozřejmě tak snadno, jak by se zdálo. Za úspěchy stojí hodiny tvrdého tréninku, pomoc rodičů a sportovní třídy, které vytvářejí vhodné podmínky pro sportující děti. Ne každý může stanout na pomyslném „Olympu“, ale v každém případě platí, že sport je prevencí sociálně patologických jevů dětí a mládeže. Nejen proto bude i letos ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí pořádat talentové zkoušky pro výběr dětí do sportovních tříd, a to na konci května.
Tak pokud máte chuť a sportovní sny, přijďte se poprat o místo ve výběrové sportovní třídě.