Za bílými tygry do Liberce

Přírodovědná exkurze žáků 8.A

Ve čtvrtek 13. října cestovali žáci 8.A spolu s třídní učitelkou a učitelkou přírodopisu směr severní Čechy, aby navštívili libereckou zoologickou zahradu, která se pyšní chovem bílých tygrů. K vidění byli samozřejmě i jiná zvířátka a žáci se zaměřili především na savce, neboť ty právě probírají v hodinách přírodopisu a měli za úkol ve skupinkách vypracovat několik otázek. V zoo nás zaujali lachtani a ukázka jejich výcviku, viděli jsme i krmení surikat a mangust liščích a gorily nás přesvědčily, že máme opravdu hodně společného.

Další cesta směřovala do Vratislavic nad Nisou, kde se nachází pivovar Konrád. Pracovnice nás provedla takřka od půdy až po sklep a seznámila nás s výrobou piva a tamními speciály. Nahlédli jsme na půdu, kde je uložen slad, prošli jsme si várnice s pivem a dostali se až do sklepa, kde pivo „leží“ několik týdnů až měsíců.

V areálu pivovaru je i automuzeum. Do historie modelů nás zasvětil pan Najman. Ukázal nám i raritu – automobil, který hrál v seriálu Arabela. Také nás seznámil s životem tamního rodáka – Ferdinanda Porsche a doporučil podívat se k jeho rodnému domu, kam zavítají lidé z celého světa.

Mgr. Martina Zemanová
třídní učitelka 8.A