Velikonoční jarmark ZŠ nám. Míru

Na začátek letošního pašijového týdne chystá naše škola již čtvrtý ročník dobročinného jarmarku, jehož výtěžek bychom rádi věnovali především na další rok studia chlapce Alexe z africké Ugandy, kterého si za svého vzdáleného spolužáka vybrali před rokem naši tehdejší páťáci.

Na jarmarku budou k vidění (a zakoupení) opět vlastnoruční výrobky našich žáků prvního i druhého stupně. Již v těchto chvílích vznikají při hodinách výtvarné výchovy a pracovního vyučování papírové, dřevěné i keramické ozdoby na stůl, závěsy, truhlíky s osivem a samozřejmě tradiční kraslice a pomlázky. Všichni doufáme, že naše společná snaha ozvláštní letošní svátky jara a třeba i pomůže Alexovi splnit si jednou sen o studiu lékařství. A přestože mnozí z nás by museli chvíli přemýšlet, kde vlastně ta Uganda je (bývalá britská kolonie, dnes prezidentská republika Uganda je vnitrozemský stát zhruba uprostřed východní poloviny Afriky s 30 miliony občany, převážně křesťanského vyznání), každý den se přesvědčujeme, že i sebevzdálenější události se nás dotýkají a nemusí se pohnout ani příslovečné „motýlí křídlo“. Již třeba proto, že máloco spojuje obyvatelstvo této planety jako právě nadcházející oslava zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

A tak nejen současní šesťáci, ale celá naše škola zve vrchlabskou veřejnost na letošní velikonoční jarmark. Rádi Vás uvidíme jak v prostorách školy v pondělí 14.dubna od 14 do 17 hodin, tak na náměstí TGM v úterý a ve středu 15. a 16. dubna mezi 13. a 17. hodinou. Krásné jaro všem!