Velikonoční jarmark 2016

Děkujeme všem dětem a učitelům, kteří se podíleli na přípravě letošního jarmarku a Vám všem, kteří jste navštívili náš stánek a koupí velikonočních ozdob přispěli na podporu vzdělávání indické dívky Jeshwity. Děkujeme společnosti IT Centrum za poskytnutí prostoru pro prodej a pěvecké vystoupení žáků 1. ročníku. Krásné jaro a hodně zdraví všem.

Celkem bylo vybráno 7 354,- Kč. Děkujeme. Další informace o jarmarku a fotografie si můžete prohlédnout uvnitř článku.

Umíte si říci o pomoc?    Je to umění, kterému se učíme celý život.

Co je nejkrásnější na pomoci druhým?    Že jdeme kupředu.

Co nás naučil astronaut Neil Armstrong?    Jeden krok jednoho člověka je obrovským skokem pro lidstvo.

Co je podstatou pomáhání druhým lidem?    Důvěra v ostatní.

Co znamená „být potřebný“?     Ti, kteří přijímají pomoc, jsou odpovědí na častou otázku po smyslu života.

Jaký je to pocit, pomáhat?     Pomoc druhým Vás nezmění. Změní svět.

…………………………..

Jak jsem pomáhala mé mamince, která mě přivedla na svět

Pomáhala jsem mamce, když jí bylo nejhůř a byla v nemocnici, čekala jí operace a já jsem byla s ní jako bychom byly propojené, cítila jsem její bolest. Když mamku pustili domů, tak jsem jí podávala jídlo, pití a tak dál. Šla jsem taky na houby, možná jí to bylo líto, že nemůže se mnou, ale byla moc ráda, když jsem něco přinesla.

Když moje mladší sestra onemocněla a mamka se o ní právě nemohla starat a táty byl v práci, tak jsem se o ní starala já. Ano, někdy se hádáme, ale nenechám ségru na holičkách. Je to moje mladší sestřička, kterou mám ráda.

Před 4 mi lety naše třída 4.A s paní učitelkou Herbrychovou vymyslela, že by naše škola mohla adoptovat někoho z Afriky a všichni s tím souhlasili. Paní učitelka přinesla fotky dětí, které to nejvíc potřebovaly. Vybrali jsme dvanáctiletého Alexe Kasumbu. Maminka mu odjela a tatínek umřel, měl jenom babičku. Abychom mu mohli posílat peníze, tak jsme založili velikonoční jarmark, který pomáhá vydělat určitou částku pro něj. Bohužel se Alex po dvou letech z nadace odpojil. A tak se naše škola rozhodla, že adoptuje další dítě a tentokrát byla vybrána patnáctiletá Jeshwita d´Souza z Indie. Má mámu, tátu a sestru a adopce pokračuje dál.