Stavěli jsme sněhuláky pro Afriku

ZŠ Vrchlabí, nám. Míru se v letošní zimě v rámci rozšiřujících aktivit zapojila do projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání.  Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku. Cílem projektu je postavit v celé ČR co nejvíce sněhuláků. Za každého sněhuláka se vybíralo „startovné“  50,- Kč a vybraná částka byla poukázána na účet společnosti Kola pro Afriku. Bližší informace a fotografie naleznete uvnitř článku.

U nás ve škole se tedy v průběhu ledna 2015 stavěli sněhuláci. Z počátku z různých materiálů (starých ponožek, papíru, kašírováním,…), po sněhové nadílce konečně i praví sněhoví sněhuláci. Žáci a učitelé se při stavění dobře pobavili, protáhli si tělo a trošku podpořili i sociální cítění.  Výsledkem je radost ze společného výrobku, pěkná sněhuláková výzdoba v některých třídách a na čas i pod školními okny a navíc ještě dobrý pocit, že jsme pomohli dětem v Africe.

Žáci i učitelé vybrali na podporu projektu částku 3 500,-Kč . Více podrobností se dočtete na www.snehulaciproafriku.cz nebo na www.kolaproafriku.cz.

Za ZŠ Vrchlabí, náměstí Míru Mgr. Iveta Boháčová