Poznávací zájezd do Londýna

Žáci osmých a devátých tříd se po covidové pauze opět podívali do Londýna. V pondělí 5.6. v dopoledních hodinách vyrazili vstříc anglickému dobrodružství autobusem, aby se po absolvování přechodu hranic a nalodění na trajekt druhý den ráno probudili na Britských ostrovech.

V úterý jeli lodí po Temži do City of Westminster, aby shlédli místní památky, a to někteří dokonce z výšky London Eye. Večer je čekalo setkání s anglickými rodinami, které se o ně postaraly následující 2 dny. Ve středu si žáci užili přírodní krásy křídových útesů Sewen Sisters a pak se vydali za zábavou a shoppingem do Brightonu. Po nákupu suvenýrů a něčeho dobrého na zub se našli i odvážlivci, kteří na Brighton Pier vyzkoušeli atrakce v podobě například horské vodní dráhy, kde o spršku vody nebyla rozhodně nouze.

Čtvrtek již byl ve znamení loučení se s rodinami a pomalu i Londýnem. Po návštěvě Greenwich se žáci na zbytek dne odebrali do Toweru a jeho okolí. Uvnitř sice nebyli, ale zato Tower Bridge shlédli „od sklepa až po půdu“, když se dostali do strojovny i na lávku vysoko nad silnicí vedoucí přes most. Večer značně znavení, ale plni dojmů a zážitků ze tří slunečných dnů strávených v jižní Anglii, se prospali v autobuse až do návratu ke škole v pátek ve večerních hodinách.