Mikuláš v podání žáků devátých ročníků

Dlouhodobě podporujeme spolupráci devátých ročníků s nejmladšími žáky. Jednou z akcí, které se v rámci této spolupráce každoročně konají, jsou i mikulášské oslavy.

Letošní deváťáci předvedli pravděpodobně nejlepší divadelní výkon školního roku 2023/24, když 5. prosince navštívili žáky prvního stupně a děti ve školce, aby v podobě Mikuláše a jeho skupiny (rozuměj andělé a démoni, tj. čerti) oslavili společně s dětmi z prvního stupně tuto tradici. Protože v rámci běžné výuky se žáci z prvního a druhého stupně nepotkávají, kontakt při této slavnostní příležitosti pro ně byl oboustranným zpestřením.

Deváťáci předvedli dětem divadelní scénku, kterou si pro jejich pobavení den předtím pod vedením svých třídních paní učitelek připravili, a na oplátku si vyslechli písničky a básničky v podání mladších žáků.