Banal Fatal

Ve středu 15. března se žáci ZŠ náměstí Míru zúčastnili programu prevence úrazů páteře a míchy s názvem BanalFatal – banální situace – fatální následky!

Tým lektorů uspořádal pro naše žáky II. stupně seminář, který byl založen na autentických videích a živých debatách k tématu úrazů.

Proč?
Protože úrazy páteře u mladých lidí neklesají. Stále se skáče do neznámých vod po hlavě, padá z výšky bez zajištění, nejsou „cool“ ochranné pomůcky na sport, jako je tomu jinde ve světě. Pak jsou tu rychlé motorky, auta i zbrklí chodci…

Kvadruplegik Jaroslav Filsák a profesionální hasič Honza Janeček přiměli děti k debatě a podprahovému vnímání reality i okolností, za kterých fatální chyby nastávají. Můžeme tak doufat, že podobné nehody se našim dětem vyhnou.

Banal Fatal